Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 31 nalezených)

| 0-15 | 15-30 | 30-31 |

Výzkum na téma Vegetariánství a jeho vliv na zdraví člověka

Zdravotní otázky
Na katedře Antropologie a genetiky člověka Přírodovědecké fakulty UK v Praze se koná výzkum na téma "Vegetariánství a jeho vliv na zdraví člověka", a proto hledáme dobrovolníky – vegetariány, vegany, kteří by se chtěli tohoto výzkumu zúčastnit. (více...)

V českých buřtech už nebude muset být maso?

Zdravotní otázky
Podle článku v Hospodářských novinách čeští výrobci potravin požadují po Ministerstvu zemědělství, aby zrušilo tzv. masnou vyhlášku, která např. nařizuje, aby v uzeninách byl aspoň minimální obsah masa. (více...)

Byla aktualizována Výživa v kostce

Přidána - kromě jiného - informace o obsahu vápníku v pekingském zelí, které bývá v obchodech nesprávně označováno jako čínské zelí. Pekingské zelí má o něco nižší obsah vápníku než pravé čínské zelí (které se u nás běžně neprodává).

Klub Naše dítě vegetarián - při ČSVV

Zdravotní otázky
Klub byl založen vzhledem ke stoupající poptávce po informacích o zdravé výživě specielně dětí. (více...)

Vegetariánství prý škodí jako cigarety a alkohol!

Zdravotní otázky
Server novinky.cz (Právo) uveřejnil 5.5. 2007 velice negativní článek „Je vegetariánská strava v těhotenství škodlivá?“

Aktualizace 14.5.2007: článek byl stažen z webu novinky.cz, proto ani my už na něj neodkazujeme. Děkujeme všem, kteří napsali redakci svůj názor. (více...)

I děti mohou být vegany

Zdravotní otázky
Česká vegetariánská společnost a Svoboda zvířat se ohradily proti reportáži ČT (1), která varuje před možnými zdravotními riziky veganské stravy dětí. Reportáž je podle nich nevyvážená, nebere v úvahu současné vědecké poznatky a zcela pomíjí význam správných stravovacích návyků v rámci veganské stravy. Organizace navíc varují, že takový přístup odrazuje veganské rodiče od dostatečné spolupráce s lékaři. (více...)

Sedm nedostaků v masité stravě

Zdravotní otázky
Jsou ve veganské stravě opravdu tři nedostatkové živiny?
Pak je v masité stravě nedostatkových živin sedm. (více...)

Veganská strava a diabetes mellitus

Zdravotní otázky
Nová studie prezentovaná na vědecké konferenci Americké diabetologické asociace ve Washingtonu D.C. ukázala, že lidé s diabetem II. typu se signifikantně zlepšují na nízkotučné rostlinné stravě. (více...)

Nová studie - konzumace červeného masa vede k rakovině!

Zdravotní otázky
Dlouhodobá konzumace červeného a zpracovaného masa zvyšuje riziko rakoviny tlustého střeva. (více...)

Vegetariánství není ohrožením zdraví a života!

Zdravotní otázky
Ve svém vysílání "Dobré ráno" uvedla ČT 1 v úterý dne 13. září 2005 relaci našeho člena, MUDr. Zbyňka Luňáčka, objektivně propagující vegetariánství a veganství. Příští den, ve středu 14. září, reagoval v Britských listech MUDr. Petr Wagner, primář Oddělení klinické biochemie Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi kritickým článkem "Vegetariánství škodí zdraví", v němž tvrdí, že vegetariánství je zjevem módním a vzhledem k mnohým možným zdravotním rizikům i zavrženíhodným, zvláště pak pro děti (které jím mohou býti „i ohroženy na životě“!), těhotné ženy a ostatní rizikové skupiny obyvatel. (více...)

Konzervované potraviny a rakovina tlustého střeva

Zdravotní otázky
Může existovat nějaká podobnost mezi zapáchající bahnitou stokou a lidským střevem? Samozřejmě. Zvláště tehdy, když svá střeva zaplníme jídlem „z prášku" a nebo z rychlého občerstvení. (více...)

Vegetariánská strava pro děti - nejlépe hned od začátku

Zdravotní otázky
Stravovací návyky se vytváří již v ranném dětství. Vegetariánská strava dá vašemu dítěti příležitost poznat mnoho vynikajících a nutričně vyvážených jídel. Zajišťuje výborný přísun živin ve všech etapách dětství, od narození až po dospívání. (více...)

Správná výživa pro děti

Zdravotní otázky
Správná výživa je důležitá jak pro vaše dítě, tak i pro vás. Výzkumy ukázaly, že mnoho zdravotních problémů, především nemoci srdce, některé typy rakoviny, vysoký krevní tlak, cukrovka a další nebezpečné nemoci ve velké míře závisí na stravě. (více...)

Mýty o bílkovinách

Zdravotní otázky
Donedávna se tvrdilo, že vegetariánům hrozí nedostatek bílkovin a tudíž úbytek svalové hmoty a eventuální podvýživa. Bylo to zdůvodňováno tak, že živočišné bílkoviny jsou kvalitnější než rostlinné. Jenže odkud se vlastně tento názor vzal? Jak vlastně vznikl mýtus o tom, že rostlinné bílkoviny jsou horší? (více...)

Vitamín B12 - podle Vegsoc UK

Zdravotní otázky
Vitamín B12 je součástí komplexu vitamínů B. Obsahuje kobalt a proto se také označuje jako "cobalamin". Je vytvářen pouze bakteriemi. (více...)
| 0-15 | 15-30 | 30-31 |

Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS