100 let revoluce ve stravě: Světový vegetariánský kongres 2008

Novinky EVU
Mezi řečníky z celého světa bude i přední indická odbornice na ekologii a aktivistka dr. Vandana Shiva.

První světový vegetariánský kongres se konal v r. 1908 v Drážďanech, v německé metropoli umění a kultury na březích Labe. Od té doby se kongresy konaly po celém světě – naposledy v Goa v Indii, v r. 2006. Nyní se tedy vrací zpět do Drážďan – 38. světový vegetariánský kongres se uskuteční od 27.7. do 1.8. 2008. Pořádá ho Německá vegetariánská unie (VEBU) společně s Mezinárodní a Evropskou vegetariánskou unií (IVU a EVU).Kongres se uskuteční v drážďanském Paláci kultury a jeho ústředním tématem bude „100 let revoluce ve stravě“ – na zdůraznění faktu že stále více lidí přechází na moderní, bezmasou stravu.

Thomas Schönberger, předseda VEBU, dodává: „tímto tématem také chceme oslavit první století existence jednotného světového vegetariánského hnutí a stoleté výročí založení Mezinárodní vegetariánské unie v Drážďanech v srpnu 1908.“ Zatímco dříve bylo vegetariánství považováno za exotickou raritu a nabídka vegetariánských výrobků byla velmi chudá, dnes ve světě probíhá skutečná revoluce ve stravování. „Pro miliony lidí na celém světě se vegetariánství stává přirozeným životním stylem – a to hlavně z etických důvodů. Podle posledních výzkumů se v Německu 10% obyvatel hlásí k vegetariánskému životnímu stylu a chutné a vysoce kvalitní vegetariánské výrobky se dají najít téměř v každém supermarketu a v prodejnách zdravé výživy.“

Na týden trvajícím kongresu vystoupí mnoho významných řečníků, kteří se ve svém oboru snaží prosazovat myšlenky vegetariánského životního stylu. Bude se hovořit o široké paletě otázek - etika, náboženství, spiritualita, strava, zdraví a sport, politika a společnost, ekologie, ochrana přírody, problém hladu ve světě, práva a životní podmínky zvířat.

Dr. Vandana Shiva, indická odbornice na životní prostředí, aktivistka – bojovnice za občanská práva, feministka a vegetariánka bude jednou z nejvýznamnějších účastnic kongresu. V r. 1993 obdržela alternativní Nobelovu cenu za to, že díky ní „se práva žen a ekologie staly součástí debat o ekonomickém rozvoji“. Místo toho, aby se věnovala vědecké kariéře v oboru kvantové fyziky v USA, rozhodla se vrátit zpět do Indie a podporovat obyvatelstvo v boji proti ničení lesů. Snaží se především využít své odborné znalosti k ochraně místních lidí před vykořisťováním ze strany vlády a mezinárodních společností.

Více informací o kongresu najdete na adrese www.ivu.org/congress/2008.

detailnější informace vám poskytne:
Hildegund Scholvien
Friedhofstr. 12
67693 Fischbach/Germany
hscholvien [zavináč] vebu.de
[Akt. známka: 0,04 / Počet hlasů: 25] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 02. 05. 2007 | 40520 přečtení | Počet komentářů: 7372 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS