Počet zobrazených článků: 7 (z celkem 7 nalezených)

Vánoce zvířat - Gustav Jaroš (text z r. 1920)

Historie vegetariánství
Pro člověka nekřesťana, pro uctívače kladu života v jeho šíři a jednotě, je něco ohavně velkolepého v každoročním vraždění zvířat o Vánocích, svátcích křesťanského boha lásky. Je-li ještě třeba komu dokazovat, že naše matričně křesťanská společnost není křesťanská, nýbrž že veškerou svou praxí životní je nadobro vzdálena ethických příkazů křesťanství, každovánoční vraždění zvířat je takovým důkazem i pro slepé. (více...)

Sto let vegetariánství v Portugalsku – část 1

Historie vegetariánství
Mnozí si mohou myslet, že vegetariánství je v Portugalsku módou posledních let, ale není to pravda – má zde již více než 100 let dlouhou tradici. (více...)

O Vegetarismu - text z r. 1884

Historie vegetariánství
Následující úryvek je ukázkou z knihy O vegetarismu, vydané v Praze v roce 1884. Autorem této brožury o vegetariánství je Emanuel svobodný pán Salomon z Friedbergu – Mírohorský (1829 – 1908). (více...)

Jak dosáhneme dlouhého věku - text z r. 1895

Historie vegetariánství
Knihu napsal Dr. Jiří Simoni (vlastním jménem Šimanič), jmenuje se „Jak dosáhneme dlouhého věku“, s podtitulem „Nevyhnutelně potřebná příruční kniha k léčení přirozenému pro všecky, kteří se uzdraviti a zdravými zůstati chtějí“, a vyšla „Nákladem J.Juříkové v Bystřici při Limbuši (Štýrsko), 1895“. Uvádíme ukázku z kapitoly „Jídlo a nápoj“, kde p. Simoni píše o mase. (více...)

Vegetariánská výročí v roce 2004

Historie vegetariánství
I když si mnozí lidé – někdy i vegetariáni - myslí, že vegetariánství je u nás krátce, má zde velmi dlouhou tradici. Uvádíme zde několik zajímavých údajů k dokreslení naší bohaté historie. (více...)

Emerich Rath – významný představitel evropského vegetariánského hnutí

Historie vegetariánství
16. března 2004 byl Českým klubem pro Fair Play oceněn významný český sportovec Emerich Rath. Jeho životní osud je velmi zajímavý. (více...)

Masaryk a vegetariánství

Historie vegetariánství
Vegetariánství bylo u nás velmi dlouho chápáno jako druh jakéhosi sektářství, takže nepřekvapí, že u mnoha významných osob naší historie se o jejich vegetariánství nemluví. Proto se často můžeme dočkat různých překvapení. (více...)

Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS