Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 31 nalezených)

| 0-15 | 15-30 | 30-31 |

Živiny a alergie

Zdravotní otázky
Alergie se v posledních letech rozšířily tak, že prakticky nabyly rozměrů epidemie. Trpí jimi stále více a více lidí. Všeobecně známé jsou senná rýma, ekzém a otoky krčních a nosních mandlí. (více...)

Vegetariánská strava prospívá zdraví

Zdravotní otázky
Podle tryveg.com (web organizace Compassion over killing)

„Vegetariáni se stravují nejlépe. Mají nejnižší výskyt nemocí srdce v celé zemi. Výskyt infarktů je u nich malý a výskyt rakoviny je u nich v porovnání se zbytkem populace o 60% nižší.“
William Castelli, M.D., ředitel Framinghamské studie nemocí srdce – nejdéle prováděné studie v historii medicíny (více...)

Vegetariánství snižuje riziko onemocnění rakovinou

Zdravotní otázky
autor : PlusPress , vydáno : 12. 04. 2005, převzato z webu O životě.cz
NEW YORK (PLUS) - Američtí lékaři a odborníci na výživu vytvořili společně model jídelníčku, který by měl výrazně přispět k prevenci rakoviny. Jeho základem je rostlinná strava. (více...)

Problematika vitamínu B12 u lakto-ovo-vegetariánů

Zdravotní otázky
Obdrželi jsme velmi zajímavý dotaz, týkající se problematiky hladiny vitamínu B12 u lakto-ovo-vegetariánů. Přečtěte si dotaz i naši odpověď. (více...)

Vegetariánství je v zahraničí respektováno

Zdravotní otázky
Když přijde řeč na vegetariánství u dospívajících, obvykle se v Česku dozvíme, že to nelze. O tom, že to lze nás ale přesvědčují tisíce zdravých vegetariánů všeho věku. V zahraniční je přístup odlišný.

Citujeme z článku na webu BBC (více...)

Výživa a artritida

Zdravotní otázky
Milióny lidí trpí bolestmi a otoky kloubů způsobenými artritidou. V minulosti se řada lékařů domnívala, že změna stravovacích návyků nemůže pacientům pomoci. Toto přesvědčení vycházelo ze starších studií léčebných diet, které však obsahovaly mléko a mléčné produkty, maso, tuky a drůbež. (1,2) Nové výzkumy ale ukazují, že strava může mít k artritidě mnohem užší vztah, než je obecně známo. Je jisté, že alespoň některým pacientům může zdravější jídelníček pomoci. (více...)

Příčinná léčba neurodegenerativních chorob (Výživa a preventivní medicína)

Zdravotní otázky
Autor: David Perlmutter, M.D.
Shrnutí: Vznik neurodegenerativních chorob byl v minulosti přikládán mnoha různým příčinám. Uvažovalo se o faktorech dědičné dispozice, faktorech toxického vlivu z prostředí, vlivu výživy, efektu virových nakažení a faktoru působení životního stylu. Předkládaná studie v níž geneticky predisponovaní jedinci projevují prokazatelné jaterní detoxifikační poruchy, které zvyšují neurotoxické působení xenobiotik vedoucí k mitochondriálnímu selhání slučuje zdánlivě neslučitelné teorie do jednotné teorie vývoje neurodegenerativních chorob. (více...)

Onemocnění potravinového původu (Preventivní léčba a výživa)

Zdravotní otázky
Onemocnění potravinového původu jsou vážným a narůstajícím problémem. Literatura uvádí, že je jimi každý rok postiženo mezi 6.5 a 81 miliony lidí. Náklady na léčení pacientů, náklady zpracovatelů a národního hospodářství jsou odhadovány mezi 7.7 a 8.4 biliony ročně. (1) Velké množství případů onemocnění potravinového původu však zůstává neevidováno. (více...)

Osteoporoza - Vápník a silné kosti

Zdravotní otázky
Osteoporóza, neboli řídnutí kostí může být příčinou malých, ale i velmi vážných zlomenin. Většina lidí se domnívá, že jakékoli zvýšení příjmu vápníku ve stravě může jejich kosti chránit, ale není to úplná pravda. (více...)

Kontrola cholesterolu (Preventivní léčba a výživa)

Zdravotní otázky
Takřka každý obyvatel vyspělých průmyslových států trpí určitým stupněm arterosklerózy, známé také pod označením „kornatění tepen“. V USA má mnoho dětí tepny pokryté mastnými usazeninami – což je určitou fází „prearterosklerózy“. Arteroskleróza je příčinou mrtvic, srdečních záchvatů – infarktů a dalších velmi vážných zdravotních problémů. (více...)

Cholesterol a srdeční choroby (Preventivní léčba a výživa)

Zdravotní otázky
Každý den více než 4000 Američanů dostane infarkt. Ti kteří ho přežijí se často později dočkají dalšího. To by se ale dít nemuselo. Naše stravovací návyky a životní styl obecně mají totiž na riziko srdečních onemocnění velký vliv. A tak dobrou zprávou je, že srdečním chorobám můžeme nejen předcházet, ale že můžeme dokonce i zvrátit postup chorob již existujících. (více...)

Endometrióza (Výživa a prevence)

Zdravotní otázky
Některé konkrétní příčiny menstruačních bolestí lze identifikovat. Jednou z nejčastějších příčin je endometrióza. (více...)

Strava a diabetes (Preventivní léčba a výživa)

Zdravotní otázky
Dietní změny předepisované většinou lékařů diabetikům jsou často nedostatečné. (více...)

Vědecký výzkum Atkinsovy diety – podvod a zklamání

Zdravotní otázky
Zdroj: The McDoudall Newsletter

Během Velké výživové konference (Great Nutririon Debate), která se konala 24.2.2000 na Ministerstvu zemědělství ve Washingtonu, byl dr. Robert Atkins, zakladatel nízko-uhlohydrátové diety, napadán kvůli nedostatku vědeckých výzkumných prací, které by podpořily jeho tvrzení, zvláště pokud jde o vliv stravy s vysokým obsahem tuku a cholesterolu (což Atkinsova dieta je) na nemoci srdce. (více...)

Vegetariánství a děti

Zdravotní otázky
Vegetariánství u dětí se už i u nás stává běžnou záležitostí. Pro děti může být zdravé a přínosné, je však ale potřeba vědět, jak správně děti stravovat bez masa a jak zabránit některým možným problémům. Nyní vyšla kniha, na kterou čeští vegetariáni čekali mnoho let. (více...)
| 0-15 | 15-30 | 30-31 |

Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS