Nová studie - konzumace červeného masa vede k rakovině!

Zdravotní otázky
Dlouhodobá konzumace červeného a zpracovaného masa zvyšuje riziko rakoviny tlustého střeva.

O obsáhlém výzkumu informoval 12. ledna 2005 vědecký časopis Journal of the American Medical Association. American Cancer Society (Americká společnost pro výzkum rakoviny) sledovala 150 000 lidí a jejich konzumaci hovězího, vepřového a jehněčího masa a zpracovaného masa, jako párky apod.

U lidí, kteří jedli hodně červeného a zpracovaného masa, nalezli vědci o 50 procent vyšší riziko rakoviny tlustého střeva a o 20 procent vyšší riziko rakoviny konečníku. Studie navrhuje snížit konzumaci masa na dvakrát týdně a doporučuje i například fazole či vegetariánské potraviny jako alternativu masa.

Vysoká konzumace masa byla definována jako tři unce (což je pouhých 85 gramů!) denně pro muže a dvě unce (57 gramů) pro ženy. Ročně by tedy bylo vysoké rizikové množství masa i jen 31 kilogramů pro muže a 20 kilogramů pro ženy.

Dle českého statistického úřadu je u nás spotřeba červeného masa kolem 55 kilogramů na osobu a rok. V rakovině tlustého střeva a konečníku jsme ve světovém měřítku na špici. Není divu...

[Akt. známka: 0,10 / Počet hlasů: 10] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 09. 11. 2005 | 20048 přečtení | Počet komentářů: 572 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS