Kdo je Juliet Gellatley

Aktivity zahraničních organizací
Juliet Gellatley je zakladatelkou a ředitelkou britské organizace Viva! - Vegetarians International Voice for Animals. Organizace sídlí v Bristolu ve Velké Británii, má i svou sesterskou organizaci Viva! Poland v Polsku.

Viva! sdružuje vegetariány a vegany, kteří energicky vystupují proti zneužívání zvířat a jejich zabíjení pro lidskou potravu. Juliet Gellatley také založila a řídí také charitativní organizaci „the Vegetarian & Vegan Foundation“. Viva! i VVF jsou financovány výhradně z darů veřejnosti.

Juliet Gellatley je vegetariánkou již od svých 15 let. V 80. a 90. letech byla ředitelkou kampaní britské Vegetariánské společnosti a zasloužila se o vznik Národního vegetariánského týdne. Díky Lindě McCartney a její kampani „Scream!“ (=křik, vřískot zvířat) se také poprvé dostala do škol, kde ukazovala žákům pravdu o velkochovech a produkci masa.

V r. 1994 založila organizaci Viva! – organizace mohla rozvinout svou činnost díky velkorysému daru (20000 liber) od Audrey Eytonové, autorky tzv. „F-Plan Diet“, což je program zdravé bezmasé stravy s vysokým podílem vlákniny.

Viva! organizuje kampaně zaměřené především na mladé lidi, v nichž je seznamuje s osudem zvířat ve velkochovech a radí jim, jak se stát vegetariány a vegany.

Juliet Gellatley je autorkou několika knih. Na našich stránkách vám postupně nabídneme její knihu The Silent Ark – Mlčící Archa.

zdroj: Viva! UK


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 10. 10. 2007 | 19043 přečtení | Počet komentářů: 2081 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS