Iva Kubelková: Krásná vegetariánka

Vegetariánství v ČR
Modelka Iva Kubelková se v rozhovoru pro deník Super svěřila i s tím, proč je vegetariánkou.

Jste vegetariánka. Vegetariánství je hodně diskutované téma. Někdo s ním souhlasí, někdo ne. Jak byste měpřesvědčovala, že bych maso neměla jíst?

Vegetariánství je projev určité humánnosti a neagresivity, kterou demonstruje. A proto by mělo být šířeno neagresivním způsobem. Myslím si, že na opravdové vegetariánství si člověk musí přijít tak trochu sám. Ti, kteří mají s vegetariánstvím zkušenosti, mohou poskytnout maximum informací těm, kteří si třeba nejsou jisti.

Co tedy přimělo k vegetariánství vás?

Těch důvodů je mnoho. Vědci poslední dobou velmi transparentně dokazují, že každá buňka našeho těla obsahuje určitou informaci. I maso zabitých zvířat, které jíme, v sobě samozřejmě nese spoustu informací. A to jak fyzických, tak psychických. Ať už je to určitá agresivita, nebo třeba strach ze smrti, kterou to zvíře prožilo, než ho někdo zabil. A my musíme počítat s tím, že tyhle všechny informace přijímáme a vstřebáváme do sebe. To je takový čistě egoistický důvod.

A nějaký neegoistický důvod?

Takový ten ohleduplnější je, že člověk cítí maximální soucit s žijícími bytostmi a nepodporuje jejich zabíjení v takové kvantitě, ve které se to nestačí ani spotřebovat. Lidé jsou většinou tak moc zahleděni do sebe, že ztrácejí schopnost citlivě vnímat souvislosti. A proto netuší, že některé věci, které se jim v životě dějí, souvisejí s tím, že jedí maso. To je můj názor.

Zdroj: Super.czKrátká informace s podobným obsahem se objevila i na webu bleskově.cz:

Život bez masa

Krásná modelka se na Českém lvu objevila v doprovodu svého přítele podnikatele George Jiraska. Ten už je vegetariánem třicet let, zatímco Iva teprve pátou sezónu. O to víc je ochotná bezmasou kuchyni maximálně propagovat: "Nejen, že maso je podle mne nezdravé, ale považuju za špatné podporovat zabíjení zvířat," říká Iva Kubelková. Jejím tipem je sója, kterou se naučila připravovat nejrůznějším způsobem tak, že je na talíři od masa k nerozeznání.

[Akt. známka: 0,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 20. 06. 2007 | 21423 přečtení | Počet komentářů: 3730 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS