Vzpomínka na Luciana Pavarottiho

Novinky IVU
Americká organizace Peta vydala prohlášení k úmrtí italského zpěváka Luciana Pavarottiho – velmi litujeme jeho odchodu, mnohokrát se angažoval ve prospěch práv zvířat.

S hlubokým smutkem jsme přijali zprávu o úmrtí Luciana Pavarottiho. Svět ho zná hlavně jako neúnavného propagátora operní a klasické hudby, my jsme ho poznali i jako laskavého a soucitného člověka, který se při mnoha příležitostech angažoval ve prospěch práv zvířat.

Pavarotti poprvé spolupracoval s Peta v r. 1998 při kampani za zvýšení standardů životních podmínek zvířat na Taiwanu. S opuštěnými psy zde bylo zacházeno výjimečně krutě. Pavarotti byl touto realitou silně otřesen a díky jeho pomoci se podařilo v této zemi prosadit přijetí vůbec prvního zákona na ochranu práv zvířat, který mimo jiné zakazoval zneužívání zvířat v cirkusech a postihoval vývoz exotických zvířat jako domácích mazlíčků. Pavarotti se také např. připojil k petici Peta upozorňující na kruté praktiky „výrobců“ kožešin.

Lidé na celém světě budou postrádat jeho úžasný hlas, my (Peta) budeme postrádat jeho pomoc v boji za práva zvířat.

zdroj: http://blog.peta.org/

[Akt. známka: 0,17 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 12. 09. 2007 | 11520 přečtení | Počet komentářů: 1580 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS