V&V č.3 - Co děláme pro vegetariánství

Časopis Vegetarián-Vegan
V uplynulém období byl asi nejvýznamnější událostí Vegetariánský den, již druhý ročník pořádala Česká vegetariánská společnost.

2. října 2005 zaplnili návštěvníci pražské divadlo Akcent, kde se tato akce velká konala. Byly zde zajímavé přednášky na různá témata od vegetariánství až po ochranu zvířat, diskuse, promítání, prezentace dalších organizací propagujících vegetariánství, ochutnávky prodej netestované kosmetiky, knih apod. Vyhlásili jsme zde prestižní ocenění Vegetarián roku 2005 a Vegetariánská kniha roku. Vegetariánem roku byla zvolena paní Savitri Braunová, zakladatelka první vegetariánské školky. Knihou roku pak Vegetariánská kuchařka z nakladatelství Ikar. Rádi se s Vámi sejdeme na letošním Vegetariánském dni.

Z dalších aktivit vybíráme například tyto přednášky:
21. září 2005 MUDr. Zbyněk Lunáček přednášel v Karlových Varech o vegetariánství na konferenci "Jóga a moderní postupy v balneologii".
13. října 2005 jsme měli přednášku na radnici ve Zlíně v rámci Dnů zdraví. Přednáška Jana Šťastného byla o vegetariánství a veganství, jejich historii a o názorech českých lékařů na vegetariánství v minulých staletích 18.-19. listopadu 2005 jsme se zúčastnili srazu Ochránců hospodářských zvířat a hovořili o vegetariánství, veganství a praktikách některých výrobců potravin. Promítaly se i dokumenty o veganství a film Pravda o mase.
23. listopadu 2005 Ing. Richard J. Barták CSc. přednášel v Přerově. Přednáška se konala za velkého zájmu na poněkud neobvyklém místě, v prostorách přerovského tetovacího salonu a galerie, které patří našemu příznivci Vladimíru Futákovi.
19. prosince 2005 Ing. Richard J. Barták CSc. přednášel v Info Café na Letné. Po přednášce byl promítán dokument Pravda o mase a diskutovalo se na různá témata. 30. ledna 2006 přednášel v Praze Jan Šťastný. Představil historii vegetariánství a ochrany zvířat.

Naše práce v médiích
MUDr. Zbynek Luňáček se 6.září 2005 zúčastnil vysílání Dobrého rána s Českou televizí, divákům vysvětloval etické a zdravotní výhody vegetariánství.
Napsali jsme reakci na články obviňující vegetariánství jako nebezpečný způsob stravováni. Pěknou reakci na tyto výpady připravili Ing. Richard J. Barták CSc. a RNDr Petr Blahut. Shrnutí celé kauzy najdete na našem webu www.vegspol.cz 16. prosince 2005 vysílal Český rozhlas,stanice Leonardo rozhovor o historii vegetariánství s Janem Šťastným z České vegetariánské společnosti. Vysílání si můžete poslechnout archivu zde www.rozhlas.cz/leonardo V časopise Zdraví č.12/2005 vyšel je článek zabývající se tím, zda děti musí jíst maso, MUDr. Zbyněk Luňáček do něj přispěl obhajobou vegetariánské a veganské stravy.
Časopis Meduňka převzal do čísla 1/2006 rozhovor z našeho časopisu Vegetarián & Vegan o vegetariánské školce v Praze a její zakladatelce paní Braunové.

Česká vegetariánská společnost je nezisková organizace sdružující vegetariány a vegany a propagující tyto styly života. Založili ji dlouholetí vegetariáni a vegani, z nichž mnozí šíří vegetariánství již desítky let.
Důvodem jejího vzniku byla snaha o vytvoření čistě vegetariánské organizace, která bude propagovat vegetariánství a zastupovat a sdružovat české vegetariány a vegany doma i v zahraničí. Taková společnost totiž dosud v České republice chyběla - ostatní organizace věnující se nějakým způsobem otázkám vegetariánství či výživy obecně, buď propagují vegetariánství pouze jako součást jiných svých aktivit anebo dokonce - byť v malé míře -připouštějí konzumaci masa. Proti tomu Česká vegetariánská společnost chce propagovat vegetariánství jako životní styl zcela odmítající potravu získanou z usmrcených zvířat.
Česká vegetariánská společnost pořádá přednášky, prezentace a infostánky, radí vegetariánům a zájemcům o vegetariánství, informuje veřejnost a média, spolupracuje se zahraničními organizacemi. Pořádá také každoročně Vegetariánský den, velké setkání pro členy i veřejnost s přednáškami, ochutnávkami i vyhlášením prestižních ocenění jako je Vegetarián roku či Vegetariánská kniha roku.
Členem se může stát každý, kdo zašle vyplněnou přihlášku. Chcete-li nás podpořit i jinak, kontaktujte nás na naší adrese uvedené v tiráži.

[Akt. známka: 0,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 05. 01. 2007 | 14619 přečtení | Počet komentářů: 270 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS