Středoevropští ochránci zvířat protestují proti zabíjení kaprů

Důvody pro vegetariánství
Krvavé Vánoce

Česká Svoboda zvířat a polská VIVA! společně vytvořily mezinárodní Koalici za nekrvavé Vánoce. Pod její hlavičkou proběhnou 20. prosince ve více než deseti českých, polských a slovenských městech veřejné akce, jejichž cílem bude odradit lidi od nákupu vánočního kapra.

Ochránci zvířecích práv chtějí upozornit na utrpení, kterým kapři procházejí, než se dostanou na vánoční stůl. „Kapři v pouličních kádích jsou pomlácení, poranění, přidušení, nemocní a hladoví. Je až neuvěřitelné, že je takto trápíme zrovna na oslavu Vánoc, které jsme nazvali svátky klidu, míru a lásky,“ tvrdí Marek Voršilka ze Svobody zvířat.

Na stranu ochránců se přidávají i někteří odborníci. „Systém vnímání bolesti mají ryby prakticky stejný jako savci,“ říká polský zoolog a vysokoškolský profesor Andrzej Elżanowski. „Chcete-li porozumět tomu, co znamená tato vánoční tradice pro ryby, představte si utýrané psy, kteří se tísní v malých klecích s nápisem Na prodej,“ dodává.

Legislativa na ochranu kaprů před týráním je podle Voršilky slabá, a navíc se často nedodržuje: „V loňském roce jsme se snažili několikrát přimět Veterinární správu, aby zasáhla proti zakázanému jednání, ale s odvoláním na nedostatek času jsme byli odmítnuti.“

Kromě zmiňovaných akcí budou v ulicích ještě stovky dobrovolníků roznášet letáky. Ochránci se také rozhodli o naší vánoční tradici informovat celý svět. Internetovou stránku kampaně totiž zveřejnili i v anglickém jazyce.


Kontakt
Marek Voršilka
776053932
marek.vorsilka @ svobodazvirat.cz
http://www.bloodychristmas.eu


[Akt. známka: 0,07 / Počet hlasů: 14] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 20. 12. 2006 | 19360 přečtení | Počet komentářů: 727 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS