60. výročí Vegan Society

Novinky Vegan Society
1.listopad je Světový den veganů a zároveň dnem, kdy uplyne 60 let od založení Vegan Society, organizace, která vytvořila slovo „vegan“ jako označení pro vegetariány, kteří nekonzumují žádné živočišné produkty.

Organizaci založil v roce 1944 Donald Watson, jako sdružení po lidi odmítající propojení masného a mléčného průmyslu a uvědomující si nedůslednost vegetariánství (většina krav chovaných na mléko skončí na jatkách, stejně jako slepice). Diskuse o konzumaci živočišných potravin se vedly již od vzniku moderního vegetariánského hnutí v polovině 19 století. Od stovek členů v době založení se myšlenka veganství dále šířila a dnes jsou na celém světě miliony veganů.

Donald Watson, kterému je nyní bylo 94 let je i v tomto úctyhodném věku stále aktivní a psal mi, že na své narozeniny vždy rád zdolá nějakou horu, nebo alespoň vyšší kopec. A jak uvádí, nikdy neužíval léky, je tedy sám nejlepším příkladem prospěšnosti veganské stravy.

Oslava k tomuto výročí se koná v Londýně 4. listopadu a na mnoha jiných místech se budou konat informační akce, ochutnávky a prezentace.

Připravil: Jan Šťastný

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 29. 10. 2004 | 19428 přečtení | Počet komentářů: 1567 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS