Počet zobrazených článků: 12 (z celkem 27 nalezených)

| 0-15 | 15-27 |

Vegetariánství v médiích

Česká vegetariánská společnost
V prosinci 2005 a lednu 2006 jsme byli velmi úspěšní v mediální propagaci vegetariánství, hájili jsme vegetariánství v rozhlase a ve dvou časopisech. (více...)

Prosincová přednáška v Praze

Česká vegetariánská společnost
Nad očekávání velká byla návštěvnost přednášky Ing. Richarda J. Bartáka, CSc. v pondělí 19. 12. 2005 v Info Café na Letné. (více...)

Předvánoční akce proti utrpení kaprů

Česká vegetariánská společnost
Předvánoční akce proti utrpení kaprů - 19.12.2005 Nechceme jen nečinně přihlížet utrpení zvířat a pouze o něm psát. Proto jsme se 19. prosince odpoledne podíleli na velké akci Ochránců hospodářských zvířat a Svobody zvířat proti prodeji a zabíjení vánočních kaprů.

Mediální dopad všechny překvapil, dostat akci na ochranu zvířat na titulní strany novin i do televizních zpráv se málokdy povede. (více...)

Přednáška na srazu Ochránců hospodářských zvířat

Česká vegetariánská společnost
Od 18. 11 do 20.11 se konalo setkání Ochránců hospodářských zvířat (www.ohz.cz). Jako přednášející byl za Českou vegetariánskou společnost pozván Jan Šťastný. (více...)

Přednáška 23.11. v Přerově

Česká vegetariánská společnost
Richard Barták přednášel 23. 11. v Přerově. Přednáška se tentokrát konala na neobvyklém místě – tetovacím salonu s galerií, kde ji uspořádal i s ochutnávkou veganských jídel majitel salonu a náš příznivec Vl. Futák. (více...)

Přednáška ve Zlíně

Česká vegetariánská společnost
Další z našich letošních přednášek se konala 13.října 2005 ve Zlíně v rámci Dnů zdraví. Přednášel zde Jan Šťastný o vegetariánství, o jeho historii a také o názorech českých lékařů na vegetariánství a veganství od roku 1850. (více...)

Ctibor Bezděk - Děti a jejich milí přátelé

Česká vegetariánská společnost
Na Vegetariánském dni České vegetariánské společnosti byla vnukem autora představena kniha Děti a jejich milí přátelé. Tato útlá knížka pro děti vyšla poprvé již v roce 1927 a napsal ji významný prvorepublikový vegetarián MUDr. Ctibor Bezděk. Pro dnešní vydání, téměř po 80 letech, byl ovšem její text upraven do současné češtiny. (více...)

Lepší je nevraždit, lepší je nezabíjet

Česká vegetariánská společnost
Ing. Richard J. Barták, CSc.
Den vegetariánů Praha, 2. října 2005 (více...)

Co je Česká vegetariánská společnost

Česká vegetariánská společnost
Česká vegetariánská společnost je nezisková organizace sdružující vegetariány a vegany a lidi propagující tyto styly života. Založili ji dlouholetí vegetariáni a vegani, z nichž mnozí propagují vegetariánství desítky let. Důvodem jejího vzniku je snaha o vytvoření čistě vegetariánské organizace, která bude propagovat vegetariánství a zastupovat a sdružovat české vegetariány a vegany doma i v zahraničí. (více...)

Je smažený kapr a salát tradiční vánoční jídlo?

Česká vegetariánská společnost
Ano, je to tradice – ale z dob nejtěžšího komunismu. (více...)

Vánoční tradice? krvavá show v ulicích

Česká vegetariánská společnost
Doporučujeme Vám navštívit také tuto stránku:

Krvavé Vánoce

Jako každý rok se objevují v našich ulicích krvavé pulty, kádě s přidušenými kapry a krvavá rybí těla lapající po dechu a čekající na ránu. Je s podivem, že Vánoce, které bývají nazývány svátky klidu a míru jsou provázeny něčím tak nechutným jako je veřejné zabíjení kaprů. Citliví lidé se pohoršují nad zabíjením psů v Číně, ale kapra si pokrytecky stejným způsobem nechají zabít. Veřejné zabíjení zvířat rozhodně do civilizované Evropy nepatří. Ještě zajímavější je, že kapr rozhodně není tradiční vánoční jídlo, i s bramborovým salátem je to jinak. (více...)

Racionální vegetariánství – zdravá alternativa

Česká vegetariánská společnost
Ing. Richard J. Barták, CSc.
Vegetariánský den 2004, 2.10.2004, Praha (více...)
| 0-15 | 15-27 |

Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS