Předvánoční akce proti utrpení kaprů

Česká vegetariánská společnost
Předvánoční akce proti utrpení kaprů - 19.12.2005 Nechceme jen nečinně přihlížet utrpení zvířat a pouze o něm psát. Proto jsme se 19. prosince odpoledne podíleli na velké akci Ochránců hospodářských zvířat a Svobody zvířat proti prodeji a zabíjení vánočních kaprů.

Mediální dopad všechny překvapil, dostat akci na ochranu zvířat na titulní strany novin i do televizních zpráv se málokdy povede.

Pro co největší účinek byl zvolen velmi zajímavý způsob protestu. Na náměstí I.P.Pavlova vznikl fiktivní stánek „Prodej vánočních psů“, stejný jako mají prodejci kaprů, s váhou, pultem, noži apod. Pro zvýšení věrohodnosti zde byla ochutnávka „psího sádla“ (veganské pomazánky), porcování „psího masa“ – (seitan obarvený potravinářským barvivem) a další rekvizity. Náš člen zde měl své dva psy a ztvárnil roli řezníka, který psy občas vzal na pult, vážil je apod.

Předvánoční akce proti utrpení kaprů - 19.12.2005 Zájem kolemjdoucích byl obrovský – místo je velkým pražským dopravním uzlem. Pokud přišli chodci blíž, dostali letáky proti týrání a zabíjení kaprů a shlédli i výstavu fotografií porovnávající utrpení psů v Asii chovaných na maso s utrpením kaprů. To je snad přivedlo k přemýšlení, proč jedno lidé nazývají barbarstvím a druhé vánoční tradicí. Podle reakcí návštěvníků je zřejmé, že mnoho z nich se zamyslelo, ptali se i na vegetariánství, brali si informační materiály.

Předvánoční akce proti utrpení kaprů - 19.12.2005 Mediální dopad všechny překvapil, dostat akci na ochranu zvířat na titulní strany novin i do televizních zpráv se málokdy povede. Díky spolupráci členů Ochránců hospodářských zvířat, Svobody zvířat a České vegetariánské společnosti se tisíce lidí mohly zamyslet nad svým stravováním a svým vztahem ke zvířatům.

Článek a video z akce naleznete například na webu idnes.

(Klikněte na obrázek pro zobrazení detailu.)


[Akt. známka: 0,17 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 13. 01. 2006 | 18011 přečtení | Počet komentářů: 1861 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS