Vegetariánství v médiích

Česká vegetariánská společnost
V prosinci 2005 a lednu 2006 jsme byli velmi úspěšní v mediální propagaci vegetariánství, hájili jsme vegetariánství v rozhlase a ve dvou časopisech.

Takto je možné oslovit velké množství lidí, kteří by se jinak o vegetariánství mnoho nedozvěděli, zvyšuje se povědomí o vegetariánství a jedině takto je možno bránit se různým mýtům o vegetariánství, které se jinak objevují.

Článek v časopise Zdraví
V časopise Zdraví (12/05) vyšel článek zabývající se tím, zda děti musí jíst maso, MUDr. Zbyněk Luňáček do něj přispěl obhajobou vegetariánské a veganské stravy. Výsledný článek zpracovaný redaktorkou sice není zcela ideální (redaktorka zde píše i o prof. Allenové, která prý tvrdí že vegetariánství škodí – o této fámě jsme psali v časopise Vegetarián & Vegan č. 2/2005, včetně vyjádření prof. Allenové), ale dostali jsme v něm prostor k vyjádření, což nebývá pravidlem, i když je to nyní již častější. Mohli jsme tedy bránit stravování bez utrpení zvířat.Článek v časopise Meduňka
Časopis Meduňka, věnovaný zdraví převzal do čísla 1/2006 rozhovor z našeho časopisu Vegetarián & Vegan o vegetariánské školce v Praze a její zakladatelce paní Braunové (kterou jsme na Vegetariánském dni ocenili za vznik školky titulem Vegetarián roku 2005). Je trochu rozšířen a s novými fotografiemi. Meduňka má kolem 30 tisíc čtenářů a jsme tedy rádi, že se nám daří spolupráce, díky které opět rozšiřujeme cílovou skupinu pro myšlenky vegetariánství a veganství. Časopis můžete koupit v trafikách a obchodech se zdravou výživou.
Náhled na článek

O vegetariánství v rádiu
Pořad Českého rozhlasu o historii českého vegetariánství, v němž hovořil Jan Šťastný z České vegetariánské společnosti, se v prosinci vysílal v několika reprízách. Pokud jste jej neslyšeli, můžete si jej poslechnout v archivu.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 13. 01. 2006 | 8270 přečtení | Počet komentářů: 1484 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS