Méně masa = více ropy

Novinky EVU
Na stránkách amerických novin Pittsburgh Tribune-Review proběhla v minulých zajímavá polemika na téma dostatku či nedostatku ropy.

V „sobotním zamyšlení“ tvrdil autor, že „Amerika bude v nebližší budoucnosti potřebovat ještě víc ropy než dnes, aby si mohla zachovat svůj vysoký životní standard“. Polemizoval s ním autor jiného příspěvku. Není to pravda, Amerika spotřebovává velké množství ropy, protože se jednak stále budují rozsáhlá obytná předměstí, jejichž obyvatelé jsou zcela závislí na autech a za druhé je velké množství ropy obětováno na produkci živočišných potravin. Kdyby se obojí omezilo, ušetřilo by se velké množství ropy.

Na produkci masa, mléčných výrobků a vajec je opravdu potřeba veliké množství jak pohonných hmot tak elektřiny. Spotřebují se na vypěstování krmiva, jeho zpracování a dopravu, na chod velkochovů, na zpracování a dopravu výsledných produktů a v neposlední řadě i na jejich uskladnění v chladu a to jak u výrobců tak u prodejců a stejně tak i v domácnostech.

Živočišné potraviny se stávají luxusem, který by obyvatelé planety Země ve svém vlastním zájmu měli opustit. Reklamní slogany masokombinátů sice stále hlásají, že „chuť vítězí“, ale planeta Země kvůli tomu prohrává a tím i my všichni…

[Akt. známka: 0,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 31. 05. 2007 | 14080 přečtení | Počet komentářů: 521 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS