Japonský radní požaduje zákaz konzumace masa delfínů

Novinky IVU
Představitel japonského města Taiji, nechvalně proslulého v celém světě brutálním lovem delfínů, začal požadovat zákaz konzumace masa delfínů ve školních jídelnách. Důvodem je extrémní obsah rtuti v mase.

Město Taiji na západě prefektury Wakayama negativně proslulo ve světě svou již 400 let starou tradicí brutálního lovu delfínů a velryb – zvířata jsou zaháněna do mělkých zátok a zde jsou ubodána k smrti.

Nyní ale začal radní Junichiro Yamashita prosazovat zákaz těchto jatek – důvodem je, že maso je silně kontaminováno rtutí. Podle testů, které nechal provést, obsahuje maso delfínů prodávané v supermarketech 10x více rtuti, než kolik dovolují normy.

Yamashita k tomu řekl – „Netušil jsem, že je znečištění tak veliké. Kontaminované maso delfínů se přitom používá ve školních jídelnách i v domácnostech.“

Japonsko je jednou z mála zemí, kde se delfíni loví a Japonci se nad tím příliš nezamýšlí, podobně jako nad lovem velryb, které jsou japonskými velrybáři stále loveny navzdory mezinárodnímu zákazu.

Během lovů není možné navštívit město Taiji – francouzské ekologické organizaci Jeden hlas se přesto podařilo v r. 2004 pořídit záběry delfínů zoufale se snažících uniknout z mělčin, zmítajících se ve vodě rudé od krve.

Yamashita se pustil do zápasu s velkou a bohatou firmou, která distribuuje maso delfínů po celém Japonsku – „ne každý tuto firmu podporuje, ale lidé se bojí vyjádřit svůj názor.“

Navíc, ve městě Taiji, které má pouze 3500 obyvatel, zaměstnává lov delfínů a velryb nejvíce lidí. Není se tedy co divit, že Yamashitova snaha naráží na odpor obyvatel – „doporučoval jsem vedení města, aby si nechali provést vlastní rozbory masa delfínů, ale oni to odmítají a zlehčují.“

zdroj: http://www.sowetan.co.za/

[Akt. známka: 0,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 07. 09. 2007 | 12769 přečtení | Počet komentářů: 2325 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS