První africký vegetariánský kongres

Novinky IVU
Na začátku prosince 2007 se v Nigérii uskuteční vůbec první Africký vegetariánský kongres. Bude ho pořádat Nigerijská vegetariánská společnost (NVS).

Prezident NVS, pan Emmanuel Eyoh uvedl, že se ho zúčastní vegetariánské skupiny i jednotlivci z Mali, Beninu, Ghany, Kamerunu, Bourkina Faso, Sierra Leone, Nigerie a dalších zemí a oblastí. Na kongresu bude k dispozici 100% veganská strava, účastníci budou zdarma ubytováni v centrech různých vegetariánských skupin v Nigérii.

Během kongresu proběhne mimo jiné soutěž ve vaření – představí se na ní domorodé speciality z celé Afriky. Pořadatelé pozvali na kongres i nigerijského ministra zdravotnictví. Chtějí mimo jiné i ukázat, jak by bylo možno nasytit místní hladové pomocí vegetariánské stravy – denně chtějí připravit několik stovek porcí jídla pro chudé.

Kromě propagace vegetariánství a veganství chtějí účastníci upozornit i velmi špatné podmínky hospodářských zvířat v Nigérii.

Avšak finanční možnosti afrických vegetariánských organizací jsou velmi omezené, proto se pořadatelé obrátili s prosbou o pomoc na Mezinárodní vegetariánskou unii (IVU). Celkové náklady kongresu byly vyčísleny na 6000 amerických dolarů, IVU za pomoci dárců z celého světa zaplatila polovinu. Stále je možno přispívat na této stránce: http://www.ivu.org/africa/nigeria2007.html. (Odkaz na Paypal je v dolní části stránky.)

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 05. 09. 2007 | 10678 přečtení | Počet komentářů: 759 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS