Řekli o vegetariánství – 2

Novinky IVU
Lidé často říkají, že přece člověk vždycky jedl zvířata a tváří se jako že díky tomu to mohou dělat i v budoucnu. Podle této logiky bychom tedy neměli vrahům bránit zabíjet jiné lidi – vždyť to přece také lidé dělali už od pravěku.
(Isaac Bashevis Singer – americký spisovatel polského původu, nositel Nobelovy ceny)

Úplně nejlepší výsledky v závodech jsem měl v prvním roce po té co jsem se stal veganem. Získal jsem množství energie. Pil jsem každý den hodně džusů, nejedl jsem žádné mléčné výrobky. A byl to nejlepší rok v mé atletické kariéře… Vím, že si mnoho lidí myslí, že stát se vegetariánem nebo dokonce veganem znamená nějakou oběť a askezi. Ale veganská jídla nejsou ani nechutná ani nudná… Díky veganství už nemám problém s váhou a líbí se mi jak vypadám…
(Carl Lewis)

Výrobci masa utrácejí stamiliony dolarů na to, aby veřejnosti lhali. Ale i kdyby těch lží bylo sebe víc, masu to nepomůže. Celá věc je absolutně jasná. Konzumace masa škodí lidskému zdraví, je katastrofou pro životní prostředí a je noční můrou pro všechna zvířata.
(Chrissie Hynde – americká zpěvačka, členka skupiny The Pretenders)

Díval jsem se na televizi, byl tam pořad o stravovacích zvyklostech v různých zemích a ukazovali tam, jak Číňané konzumují kočky. Já mám kočky opravdu rád – seděl jsem tehdy na gauči se svou kočkou a když jsem to viděl, tak jsem to najednou pochopil z jiné perspektivy. Já kočky nejím, ale jaký je vlastně rozdíl mezi kočkou a krávou? Jestliže si některých zvířat vážíme méně, tak začneme stejně uvažovat i o jiných lidech a to opravdu není fér. Musíme si každého života vážit stejně.
(Ben Kenney – americký hudebník, člen skupiny The Roots)

zdroj: wikiquote.org

[Akt. známka: 0,25 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 09. 08. 2007 | 10166 přečtení | Počet komentářů: 1265 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS