Peta oslavila Národní den vegetariánských hot-dogů

Novinky IVU
Jídlo hraje v životě lidí důležitou úlohu, i společenská setkání se často točí kolem jídla. Proto začaly některé firmy vyhlašovat zvláštní svátky na počet určitých jídel. Takto byl např. na 18.července vyhlášen v USA „Americký národní den hot-dogů“.

Jenže v poslední době začíná stále více lidí přehodnocovat své stravovací zvyklosti, často po té co zjistí pravdu o původu své pochoutky. V odpověď na aktivity potravinářského průmyslu tedy vznikají nové „svátky“. Americká organizace Lidé pro etické zacházení se zvířaty (Peta) takto vyhlásila na stejný den „Národní den vegetariánských hot-dogů“.

V letošním roce se konal již druhý ročník. Propagační akce se konaly po celých Spojených státech a snažily se upozornit na tragický osud milionů prasat, která jsou každoročně zabita v USA kvůli jídlu. Tato zvířata nemají prakticky žádná práva (na rozdíl od domácích mazlíčků), proto je s nimi na farmách a na jatkách zacházeno velmi krutě.

Největší akci uspořádala Peta přímo před Rayburn House Office Building ve Washingtonu, kde se konalo hlavní setkání milovníků masitých „dogů“. A byla to akce opravdu ve velkém duchu – zatímco akce milovníků masa byla jen pro zvané hosty, vegetariánská oslava byla otevřena široké veřejnosti. Vegetariány přišla pozdravit Lauren Anderson, bývalá playmate časopisu Playboy a korespondentka televize „Foxxy News“ a součástí vege-oslavy byla i módní přehlídka krásných dívek oděných do plavek z listů salátu – nelze se tedy divit, že mnozí milovníci masitých pochoutek neodolali a přišli se rovněž podívat – i se svým hot-dogem v ruce….

Zdroje: http://www.peta.org, http://www.washingtoncitypaper.com, http://www.press-citizen.com

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 19. 07. 2007 | 9778 přečtení | Počet komentářů: 3148 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS