Recepty pro flexitariány

Novinky IVU
V USA byla vydána specializovaná kuchařka, která ukazuje, jak je snadné uvařit tradiční masitá jídla i v bezmasé podobě. Díky ní by mnoho lidí mohlo zjistit, jak je snadné vařit vegetariánsky.

Její autor Peter Barley (53 let) uvádí, že k jejímu napsání ho inspirovala averze jedné z jeho dcer vůči masu, díky čemuž získal mnoho zkušeností s „konverzí“ jídel. Později zjistil, že existuje velká skupina lidí, které nazývá „flexitariáni“. Tito lidé buď jedí převážně vegetariánsky, ale občas si nějaké masité jídlo dají a nebo jde o běžně se stravující masožravce, kteří si ale občas chtějí užít nějaké dobré bezmasé jídlo.

Svou knihu nazval „The Flexitarian Table“ (Stůl flexitariána) a je plná „flexibilních“ receptů na jídla, která – jak budou mnozí asi překvapeni – chutnají v bezmasé podobě stejně dobře jako v tradiční masité.

„Díky této knize můžete vařit a jíst velmi flexibilně, můžete si užít velice dobrá vegetariánská jídla a zároveň nemusíte postrádat maso,“ říká Barley. Ačkoliv sám není vegetarián, šéfoval donedávna vyhlášené New Yorské veganské restauraci „Angelica Kitchen“. Při této práci zjistil, že až 60% jejích věrných návštěvníků ve skutečnosti maso různě často jí. Proto se rozhodl založit svou vlastní „flexitariánskou“ restauraci zaměřenou právě na takovouto klientelu.

Kromě této knihy se Peter Barley podílel také na sestavení kuchařky čistě veganských receptů na jídla, která si můžete dát právě ve zmíněné restauraci „Angelika Kitchen“. Obsahuje jídla z celého světa, dokonce i taková u nichž byste asi nevěřili, že by se dala „poveganštit“.

Poznámka ČVS: každé snížení konzumace masa přispívá malým ale důležitým dílem ke zmírňování problémů hladu, ničení životního prostředí a nebezpečí globálního oteplování. To, že existuje – zvláště v rozvinutých zemích – velké množství lidí, kteří sice nejsou vegetariáni, ale maso jedí jen občas (a podle výzkumů jich stále přibývá), je velmi dobrou zprávou pro tuto planetu i pro budoucí generace.

[Akt. známka: 0,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 14. 06. 2007 | 11926 přečtení | Počet komentářů: 784 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS