Nikoli pouhé zabití - vždycky je to vražda!

Česká vegetariánská společnost
Předseda Strany zelených se nebojí používat pojem „vražda“ ve vztahu ke zvířatům….

V sobotu 4. 11. 2006 oslavil své 60. narozeniny náš přítel, pan Milan Horáček (exulant z osmašedesátého), významný člen německé Strany zelených a její dlouholetý poslanec v "Bundestagu". Je samozřejmě i členem naší obnovené Strany zelených (z níž byl v nedávných vnitrostranických bojích i zcela groteskně vyloučen!). V minulých volbách byl - opět za německou Stranu zelených - zvolen i poslancem Evropského parlamentu.

Při této příležitosti jsem se v Toulcově dvoře zúčastnil i semináře, oslavu předcházejícího, zaměřeného převážně na otázky ekologického zemědělství. Za německé zelené zde přednášel a diskutoval ekozemědělec hrabě Friedrich Wilhelm zu Baringsdorf, za naši Stranu zelených pak její předseda, poslanec RNDr. Martin Bursík.

Obě přednášky i následující diskuse projednávaly obvyklá témata týkající se státní podpory rozvoje ekologického zemědělství, problémů propagace spotřeby bioproduktů, cenové politiky a možnostmi jejího ovlivnění státem ve prospěch zvýšení jejich spotřeby a hlavně srovnání těchto otázek a jejich řešení v Německu a u nás.

Z našeho hlediska vegetariánů bylo velmi podstatné, že pan poslanec Bursík se nebojí - a to opakovaně a vědomě - používat správný pojem "vražda" ve vztahu ke zvířatům (cit.: "....a k vánocům se opět chystá hromadné vraždění kaprů....") , což je pojem zcela nepřijatelný pro naprostou většinu našich žurnalistů (pravdu ještě nechápajících) , ba dokonce i tzv. "ekologů" . Člověka prý lze zavraždit - zvíře, jako tvora zcela bezprávného lze prý však pouze zabít. Zabít - se zákonným schválením vraždy?

Za tento projev a použití správných pojmů jsem ihned panu poslanci osobně poděkoval a dodatečně jsem mu k této věci na jeho žádost i zaslal potřebné informační materiály. Doufejme, že si najde něco času k jejich studiu ve smyslu mého sloganu, týkajícího se, samozřejmě, enormního znečištění životního prostředí vznikajícího při chovu zvířat a výrobě všech produktů z nich.

"Kdo mluví o ekologii, či životním prostředí a není vegan, či alespoň vegetarián, nemluví vážně, ale kecá!"

Autor: Ing. Richard J. Barták, CSc.

[Akt. známka: 0,13 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 09. 11. 2006 | 10180 přečtení | Počet komentářů: 5024 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS