Jaký byl Vegetariánský den 2006

Vegetariánský den
Letošní Vegetariánský den, který jsme pořádali 1. října na Toulcově dvoře, se opět velmi povedl.

Na letošní třetí ročník oslavy Světového dne vegetariánů jsme připravili některé novinky – program ve dvou sálech, protože promítaných filmů bylo opravdu mnoho, zahraničního hosta nebo např. dětský koutek pro nejmenší návštěvníky.

Na Vegetariánském dni přednášel jako první Ing. Richard J. Barták CSc., který svou futurologickou úvahu věnoval novému fenoménu, „Masu ze zkumavky“ a přístupu vegetariánů k této věci.

Dále přednášel pan Vladimír Volráb z Vegetariánského klubu Děčín, představil úspěchy Klubu a vysvětlil principy fungování a účinnost regionálních organizací.

Poté vystoupil zahraniční host, pan Cezary Wyszynski z polské organizace VIVA! . Ve své prezentaci ukázal na práci polských vegetariánů a ochránců zvířat . Bylo příjemné vidět, jak úspěšná je jejich činnost. Získali jsme mnoho poznatků a nápadů, pana Wyszynského zase inspirovala naše ocenění Vegetarián roku.

Následovala zajímavá a poučná diskuse o odborných otázkách vegetariánství s MUDr. Luňáčkem a majitel sítě prodejen se zdravou výživou a známý propagátor veganství Rostislav Siksta posluchačům na několika posledních případech přiblížil záludnosti a podvody ve značení potravin.

Richard Barták pak ještě v krátkém příspěvku ukázal na základní neznalosti některých „odborníků na výživu“ publikujících v denním tisku články proti vegetariánství. Tato krátká a vtipná přednáška si získala velký ohlas.

Nikoho asi nepřekvapilo, že ocenění Vegetarián roku 2006 letos získal právě Ing. Richard J. Barták CSc., který v uplynulém roce najezdil stovky kilometrů po republice a přednášel v mnoha městech. I přes svůj věk – v létě oslavil 75, narozeniny – patří k velmi aktivním propagátorům vegetariánství a veganství a po vyhlášení se mu dostalo zaslouženého bouřlivého potlesku.

Restaurací roku 2006 byla zvolena restaurace Country life. Hlasující ocenili zejména širokou nabídku veganských jídel.

Knihou roku 2006 jsme pak vyhlásili „Jejich jest království“ (autoři Masson, Bernstein, Scully a Čejka) z nakladatelství Práh.

K promítaným filmům patřily nově otitulkované filmy „Je člověk masožravec?“, „Earthlings –Pozemšťané“, „Peaceable Kingdom - Království míru“, „Behind the mask“, dokument o veganství „Truth or dairy“ a další.

O výborné jídlo se postarali kuchaři z restaurace Góvinda a bagety a burgry připravili aktivisté Svobody zvířat. Bylo zde množství infostánků a návštěvníci mohli i nakoupit potraviny, netestovanou kosmetiku apod. I příští rok se bude Vegetariánský den konat na Toulcově dvoře v Praze a nabídneme vám zde ještě více zajímavých aktivit.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 26. 10. 2006 | 14750 přečtení | Počet komentářů: 336 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS