Řekli o vegetariánství – 2

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Novinky IVU, Vydáno dne: 09. 08. 2007

Lidé často říkají, že přece člověk vždycky jedl zvířata a tváří se jako že díky tomu to mohou dělat i v budoucnu. Podle této logiky bychom tedy neměli vrahům bránit zabíjet jiné lidi – vždyť to přece také lidé dělali už od pravěku.
(Isaac Bashevis Singer – americký spisovatel polského původu, nositel Nobelovy ceny)

Úplně nejlepší výsledky v závodech jsem měl v prvním roce po té co jsem se stal veganem. Získal jsem množství energie. Pil jsem každý den hodně džusů, nejedl jsem žádné mléčné výrobky. A byl to nejlepší rok v mé atletické kariéře… Vím, že si mnoho lidí myslí, že stát se vegetariánem nebo dokonce veganem znamená nějakou oběť a askezi. Ale veganská jídla nejsou ani nechutná ani nudná… Díky veganství už nemám problém s váhou a líbí se mi jak vypadám…
(Carl Lewis)

Výrobci masa utrácejí stamiliony dolarů na to, aby veřejnosti lhali. Ale i kdyby těch lží bylo sebe víc, masu to nepomůže. Celá věc je absolutně jasná. Konzumace masa škodí lidskému zdraví, je katastrofou pro životní prostředí a je noční můrou pro všechna zvířata.
(Chrissie Hynde – americká zpěvačka, členka skupiny The Pretenders)

Díval jsem se na televizi, byl tam pořad o stravovacích zvyklostech v různých zemích a ukazovali tam, jak Číňané konzumují kočky. Já mám kočky opravdu rád – seděl jsem tehdy na gauči se svou kočkou a když jsem to viděl, tak jsem to najednou pochopil z jiné perspektivy. Já kočky nejím, ale jaký je vlastně rozdíl mezi kočkou a krávou? Jestliže si některých zvířat vážíme méně, tak začneme stejně uvažovat i o jiných lidech a to opravdu není fér. Musíme si každého života vážit stejně.
(Ben Kenney – americký hudebník, člen skupiny The Roots)

zdroj: wikiquote.org