Tři kroky na cestě k vegetariánství

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Jak začít s vegetariánstvím, Vydáno dne: 17. 05. 2005

Existuje již velmi mnoho návodů, jak se stát vegetariány. Snad každá větší vegetariánská organizace vydává pravidelně návod „Jak se stát vegetariánem“ (anglicky „Vegetarian starter kit“). Jako ve všem ale záleží především na vašem vlastním odhodlání a vůli.

Každý se vyrovnáváme se změnami různě. Někdo vykročí novým směrem a už se nikdy neohlédne, jiní mají naopak rádi pomalejší a obezřetnější postup k novému cíli. Server tryveg.com (jeden z webů organizace na ochranu zvířat „Compassion over killing“ – www.cok.net) nabízí jednoduchý postup pro ty obezřetnější, aby jejich přechod k vegetariánské stravě byl zábavný a bezbolestný.

1. První 2 týdny vyřadit masitá jídla z jídelníčku na 3 dny.
2. Další 2 týdny jíst vegetariánsky pět dní v týdnu. S jídelníčkem si nemusíte nijak zvlášť lámat hlavu – prostě jen nahraďte maso a živočišné produkty rostlinnými výrobky, které se dnes dají koupit již téměř všude. Místo masa můžete snadno použít luštěninovou nebo obilnou náhradu.
3. Díky tomuto postupu se budete celý měsíc stravovat téměř vegetariánsky a jste již velmi blízko svého cíle.

Ani ti, kteří se stravují hodně mimo domov, si dnes již nemusí zoufat. Jistě i ve vašem městě najdete nějaký zeleninový bar či jídelnu, kde budou mít chutná vegetariánská jídla. Navíc v i řadě běžných obchodů se již dají koupit hotové zeleninové saláty.