Novinky.cz opět lžou o vegetariánství

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Vegetariánství v ČR, Vydáno dne: 23. 08. 2010

Zpravodajský web Novinky.cz se opět pustil do vegetariánů a veganů. V červnu tohoto roku uveřejnil server Novinky.cz článek s názvem Vegetariánky ohrožují zdravý vývoj mozku dítěte, článek obsahoval mnoho nepravd, pomluv a lží. Zahájili jsme hned kroky k nápravě. Celý článek si můžete přečíst zde:

Celý článek si můžete přečíst zde:
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/202805-tehotne-vegetarianky-stravou-ohrozuji-vyvoj-mozku-ditete.html

Je až k nevíře, jak mohla autorka článku paní Zarzycká splácat v jednom článku tolik nesmyslů dohromady. Kromě odborných hloupostí, zaráží rozumného člověka fakt, že se redaktorka píšící článek o vlivu vegetariánské stravy na vývoj mozku dítěte, opírá o názory odbornice na hubnutí. Nebo že těhotným vegetariánkám a vegankám doporučuje na doplnění živin játra či ryby, podle toho soudě, neví paní Z., kdo je vůbec vegetarián.

Česká vegetariánská společnost odeslala následně na to podnět ke stažení článku přímo redakci Novinek.cz. Jelikož redakce, ani sama autorka článku ani po třetí výzvě nijak nereagovala, poslala ČVS celou věc k řešení Syndikátu novinářů.  

Zaslaný text (mimo jiné vyvracející veškerá tvrzení v článku), najdete zde:
http://veggie-parade.cz/news/100805.htm

Jsme toho názoru, že důvěryhodný server by neměl publikovat takto nesmyslné, neodborné články a měl by reagovat na oprávněné stížnosti čtenářů okamžitě. Web Novinky.cz musel v minulosti na náš podnět již dvakrát stáhnout nepravdivý článek o vegetariánství.
http://vegspol.cz/view.php?cisloclanku=2009030001
http://vegspol.cz/view.php?cisloclanku=2007050007

Je nutné vyjádřit náš nesouhlas nad klamavými informacemi ohledně vegetariánství, které uráží a vytváří špatnou pověst tomuto etickému a zdravému životnímu stylu.

Prosíme tedy, napište i Vy redakci, vyjádřete jim svou nespokojenost nad nekvalitním textem!

Adresy: redakce@novinky.cz

  Děkujeme