Kdo je Juliet Gellatley

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Aktivity zahraničních organizací, Vydáno dne: 10. 10. 2007

Juliet Gellatley je zakladatelkou a ředitelkou britské organizace Viva! - Vegetarians International Voice for Animals. Organizace sídlí v Bristolu ve Velké Británii, má i svou sesterskou organizaci Viva! Poland v Polsku.

Viva! sdružuje vegetariány a vegany, kteří energicky vystupují proti zneužívání zvířat a jejich zabíjení pro lidskou potravu. Juliet Gellatley také založila a řídí také charitativní organizaci „the Vegetarian & Vegan Foundation“. Viva! i VVF jsou financovány výhradně z darů veřejnosti.

Juliet Gellatley je vegetariánkou již od svých 15 let. V 80. a 90. letech byla ředitelkou kampaní britské Vegetariánské společnosti a zasloužila se o vznik Národního vegetariánského týdne. Díky Lindě McCartney a její kampani „Scream!“ (=křik, vřískot zvířat) se také poprvé dostala do škol, kde ukazovala žákům pravdu o velkochovech a produkci masa.

V r. 1994 založila organizaci Viva! – organizace mohla rozvinout svou činnost díky velkorysému daru (20000 liber) od Audrey Eytonové, autorky tzv. „F-Plan Diet“, což je program zdravé bezmasé stravy s vysokým podílem vlákniny.

Viva! organizuje kampaně zaměřené především na mladé lidi, v nichž je seznamuje s osudem zvířat ve velkochovech a radí jim, jak se stát vegetariány a vegany.

Juliet Gellatley je autorkou několika knih. Na našich stránkách vám postupně nabídneme její knihu The Silent Ark – Mlčící Archa.

zdroj: Viva! UK