Co je Česká vegetariánská společnost

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Česká vegetariánská společnost, Vydáno dne: 30. 08. 2005

Česká vegetariánská společnost je nezisková organizace sdružující vegetariány a vegany a lidi propagující tyto styly života. Založili ji dlouholetí vegetariáni a vegani, z nichž mnozí propagují vegetariánství desítky let. Důvodem jejího vzniku je snaha o vytvoření čistě vegetariánské organizace, která bude propagovat vegetariánství a zastupovat a sdružovat české vegetariány a vegany doma i v zahraničí.

Taková společnost totiž dosud v České republice chyběla - ostatní organizace, věnující se nějakým způsobem otázkám vegetariánství či výživy obecně, buď propagují vegetariánství pouze jako součást jiných svých aktivit anebo dokonce – byť v malé míře - připouštějí konzumaci masa. Proti tomu ČVS chce propagovat vegetariánství jako životní styl zcela odmítající potravu získanou z usmrcených zvířat.

Česká vegetariánská společnost připravuje přednášky, prezentace a infostánky, radí vegetariánům i zájemcům o vegetariánství, informuje veřejnost a média o vegetariánství, vydává časopis Vegetarián & Vegan, hájí zájmy vegetariánů a veganů. Spolupracuje se zahraničními vegetariánskými organizacemi a má rozsáhlý archiv k historii českého vegetariánství.

Pořádá také každoročně Vegetariánský den, velké setkání pro vegetariány a veřejnost s přednáškami, ochutnávkami a vyhlášením prestižních ocenění Vegetarián roku a Vegetariánská kniha roku.

Chcete-li podpořit naši činnost či se stát členem, kontaktujte nás.

Staňte se členy.