Nepřehlédněte !

Psychologické a sociální aspekty vegetariánství

Vegetariánství v ČR
Diplomová práce Mgr. Jitky Medřické, DiS., zabývající se vegetariánstvím byla představena na Vegetariánském dni 2008. Tuto nejrozsáhlejší práci o vegetariánech a veganech v ČR si můžete přečíst zde... (více...)

Vegetariánský den 2008 FOTOGALERIE

Jaký byl Vegetariánský den 2008 + fotografie

Vegetariánský den
Letošní již pátý ročník Vegetariánského dne se opět velmi povedl, včetně počasí. Stejně jako v minulých letech byl sál plný návštěvníků i vystavovatelů. Zase zde bylo více rodičů s malými dětmi než v předchozích letech, což nás velice těší... (více...)

Vegetariánský den 2008 - PROGRAM

Vegetariánský den
Program Vegetariánského dne 2008. I letos budou zajímavé přednášky a prezentace, kurz vaření, prezentace, infostánky a mnoho dalšího (více...)

Speciální host na Vegetariánském dni 2008

Vegetariánský den
Hostem letošního Vegetariánského dne bude předseda rakouské Veganské společnosti Mgr. Felix Hnat. (více...)

Vegetariánský den 2008 !

Vegetariánský den
Zveme Vás srdečně na pátý ročník Vegetariánského dne. Neděle 5.října opět na Toulcově dvoře v Praze, 12:00-19:00. (více...)

Vánoce zvířat - Gustav Jaroš (text z r. 1920)

Historie vegetariánství
Pro člověka nekřesťana, pro uctívače kladu života v jeho šíři a jednotě, je něco ohavně velkolepého v každoročním vraždění zvířat o Vánocích, svátcích křesťanského boha lásky. Je-li ještě třeba komu dokazovat, že naše matričně křesťanská společnost není křesťanská, nýbrž že veškerou svou praxí životní je nadobro vzdálena ethických příkazů křesťanství, každovánoční vraždění zvířat je takovým důkazem i pro slepé. (více...)

NEBEZPEČÍ LIDEM, ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ, KLIMATU I PLANETĚ Z CHOVU ZVÍŘAT

Česká vegetariánská společnost
TVRZENÍ 1.: KAŽDÝ, KDO MLUVÍ O EKOLOGII A O ŽIVOTNÍM PROSTŘEDÍ A NENÍ VEGETARIÁN, NEMLUVÍ VÁŽNĚ, ALE KECÁ! (více...)

Diskusní setkání EVU v r. 2008 bude o přínosu vegetariánství k ochraně zvířat

Novinky EVU
Je dobře známo, že masný průmysl je příčinou toho, že každý den dochází na celé planetě k nepředstavitelným masakrům zvířat. (více...)

Vegetariánský den 2005 - videa z přednášek

Vegetariánský den
Nabízíme vám zbylá dosud nezveřejněná videa z přednášek z Vegetariánského dne 2005. (více...)

Dějiny českého vegetariánství

Česká vegetariánská společnost
Nabízíme vám záznam přednášky Jana Šťastného o historii českého vegetariánství. Záznam je z festivalu "Všechny barvy duhy", který se konal v Brně, v dubnu 2005. (více...)

Vegetariánský den 2007 - Patricia Tricker - Vegan Society UK

Vegetariánský den
Patricie Tricker, překladatelka, poradkyně a mezinárodní koordinátorka britské Vegan society, představila v Praze na Vegetariánském dni 2007 historii a vývoj důsledného vegetariánství - veganství. Podívejte se na videozáznam z jejího vystoupení. (více...)

Vegetariánský den 2006 - Vegetariánský klub Děčín

Vegetariánský den
Postupně vám nabídneme některá starší videa z akcí České vegetariánské společnosti. Tentokrát se můžete podívat na vystoupení p. Vladimíra Volrába na Vegetariánském dni 2006. (více...)

2500 let stravování bez zabíjení

Česká vegetariánská společnost
Nabízíme vám záznam přednášky Jana Šťastného o historii světového vegetariánství. Záznam je z festivalu "Všechny barvy duhy", který se konal v Brně, v dubnu 2005. (více...)

Byl Jára Cimrman vegetarián?

Vegetariánství v ČR
Již několik dní mi v hlavě ležela otázka, zda byl Jára Cimrman vegetarián. (více...)

Juliet Gellatley - Mlčící archa - 1. Svět očima prasete

Aktivity zahraničních organizací
Bylo mi 15 let, když jsem se rozhodla stát vegetariánkou. Nebyl to výsledek nějakých debat nebo něčích argumentů, ani to nebyl výsledek mých úvah. Způsobilo to něco, co jsem tehdy viděla. (více...)

Kdo je Juliet Gellatley

Aktivity zahraničních organizací
Juliet Gellatley je zakladatelkou a ředitelkou britské organizace Viva! - Vegetarians International Voice for Animals. Organizace sídlí v Bristolu ve Velké Británii, má i svou sesterskou organizaci Viva! Poland v Polsku. (více...)

Výzkum na téma Vegetariánství a jeho vliv na zdraví člověka

Zdravotní otázky
Na katedře Antropologie a genetiky člověka Přírodovědecké fakulty UK v Praze se koná výzkum na téma "Vegetariánství a jeho vliv na zdraví člověka", a proto hledáme dobrovolníky – vegetariány, vegany, kteří by se chtěli tohoto výzkumu zúčastnit. (více...)

Vegetariánský den 2007 - klub Naše dítě vegetarián

Vegetariánský den
Na Vegetariánském dni 2007 vystoupily i Ing. Lenka Maříková a Mgr. Jitka Čulíková z klubu Naše dítě vegetarián. (více...)

Vegetariánský den 2007 - Kafka vegetariánským aktivistou

Vegetariánský den
Jan Šťastný vystoupil na Vegetariáském dni 2007 s přednáškou věnovanou Franzi Kafkovi. (více...)

Vegetariánský den 2007 - Vlastislav Matoušek o vegetariánství

Vegetariánský den
Etnomuzikolog Doc. Vlastislav Matoušek Ph.D. se s návštěvníky Vegetariánského dne 2007 podělil o své zkušenosti s vegetariánstvím. (více...)

Vegetariánský den 2007 - Cesta do hlubin vegetariánovy duše

Vegetariánský den
Na Vegetariánském dni 2007 vystoupil i Ing. Jiří Kulhavý, DiS., prezentoval zde výsledky dvou anket, součásti své závěrečné práce o vegetariánském hnutí, kterou zpracoval při dálkovém studiu na Teologickém semináři Církve adventistů sedmého dne. Kromě videa z jeho přednášky je přiložena i prezentace v PowerPointu. (více...)

Vegetariánský den 2007 - předávání ocenění

Vegetariánský den
Již tradičně byla na Vegetariánském dni 2007 předána ocenění za knihu roku, restauraci roku a pro vegetariána roku. Podívejte se na záznam z předávání cen. (více...)

Vegetariánský den 2007 - ukázkové vaření

Vegetariánský den
V neděli 30.9.2007 se na Toulcově dvoře v Praze uskutečnil již čtvrtý Vegetariánský den. Nabízíme vám ke shlédnutí video z ukázkového vaření vegetariánských jídel. (více...)

Vzpomínka na Luciana Pavarottiho

Novinky IVU
Americká organizace Peta vydala prohlášení k úmrtí italského zpěváka Luciana Pavarottiho – velmi litujeme jeho odchodu, mnohokrát se angažoval ve prospěch práv zvířat. (více...)

Japonský radní požaduje zákaz konzumace masa delfínů

Novinky IVU
Představitel japonského města Taiji, nechvalně proslulého v celém světě brutálním lovem delfínů, začal požadovat zákaz konzumace masa delfínů ve školních jídelnách. Důvodem je extrémní obsah rtuti v mase. (více...)

Hepatitida E se šíří vepřovým masem?

Novinky EVU
O virové hepatitidě E se dříve tvrdilo, že se vyskytuje pouze v rozvojových zemích. Nyní se ale šíří i v Evropě. (více...)

Sto let vegetariánství v Portugalsku – část 1

Historie vegetariánství
Mnozí si mohou myslet, že vegetariánství je v Portugalsku módou posledních let, ale není to pravda – má zde již více než 100 let dlouhou tradici. (více...)

Nejím nic, co má obličej a může cítit bolest

Novinky EVU
Každý se mě ptá, proč jsem vegetariánem. Obvykle říkám něco jako že odmítám jíst maso ze zvířat, která byla brutálně týrána. Lidé se tomu obvykle zasmějí a odejdou. (více...)

První africký vegetariánský kongres

Novinky IVU
Na začátku prosince 2007 se v Nigérii uskuteční vůbec první Africký vegetariánský kongres. Bude ho pořádat Nigerijská vegetariánská společnost (NVS). (více...)
index | 31-60 | předchozí | následující | Celkem 175 článků

Reklama
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Doporučujeme !
Dokumentární film POZEMŠŤANÉ (EARTHLINGS) na Internetu (anglicky s textovým přepisem)! Film o tom, jak lidstvo zcela závisí na zvířatech jako na zdroji potravy, materiálu na ošacení, pro vědecké výzkumy, zábavu i lásku a jak zvířata degraduje na pouhé „dodavatele" surovin.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Bannery ČVS
Podpořte náš web - umístěte si na své stránky některý z našich bannerů nebo odkaz na RSS kanál novinek (http://www.vegspol.cz/rss.php).
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS